Készítse el saját számítógépét: az alapvető összetevőket
Hogyan lehet megtalálni a legjobb memóriát és processzort a lehető legjobb számítógép felépítéséhez.
Soha nem volt jobb idő a saját számítógépének felépítéséhez. De hogy kezdd el? Először határozza meg, hogy mit szeretne az új számítógép, és hagyja, hogy végigvezesse a folyamat többi részében. Ha tudja, mire számíthat a számítógépe, akkor megismerheti a hardverigényeket is, amelyektől a számítógép teljesítménye függ. Hozzon ki maximális teljesítményt a lehető legkevesebb pénzért, ha eleve befekteti a megfelelő alkatrészekbe. Akkor elkezdheted építeni.
A legfontosabb alkatrészek, amelyekre szükséged van
Miután eldöntötte, hogy milyen típusú számítógépet szeretne építeni, megkezdi a terv végrehajtásához szükséges hardver kutatását és vásárlását. Ezek az alapvető elemek:
Az alaplap az első olyan elem, amelyet meg kell választania. Az alaplap meghatározza a számítógép építési tényezőjét és méretét, de meghatározza azt is, hogy mely hardver alkatrészeket használhatja a számítógép. Az alaplap például meghatározza a kezelni képes processzor teljesítményét, a memória technológiát (DDR4, DDR3, DDR2 stb.) És a telepíthető modulok számát, valamint a memória formátumát (2,5 hüvelyk, mSATA vagy m.2) és a memória interfész (SATA vagy PCIe). Mivel az alaplapot más kompatibilis alkatrészek alapján szeretné kiválasztani, az alaplap legyen a kiindulópont. Tudjon meg többet a RAM és az alaplap kompatibilitásáról.
A processzor a számítógép motorja, és meghatározza a teljes szerkezettel szemben támasztott elvárásokat. A RAM és a memória szolgáltatja a processzort, amely vezérli az összes adatátvitelt a PC-n belül. A telepítendő CPU eldöntésekor ügyeljen a gigahercre (GHz) – minél nagyobb a GHz-szám, annál gyorsabb a processzor. Ugyanakkor a több GHz azt is jelenti, hogy a CPU több energiát fogyaszt, ami magasabb rendszerhőmérsékletet eredményezhet, amely jobb légáramot vagy jobb hőelvezetést igényel a számítógépben.
A CPU-hűtő közvetlenül a CPU-n ül, és eltávolítja a hulladékhőjét. Ilyen módon biztosítja a CPU stabil működését, amely egyébként könnyen túlmelegedhet, majd leállhat. A passzív hűtők csak egy nagy hűtőfelületről állnak, amelyet levegővel forgatnak, például a házba épített ventilátor segítségével. Ez az alacsony zajszintű megközelítés ritkán elegendő a jelenlegi CPU-khoz. Ezenkívül egy ventilátor közvetlenül a hűtőbordán ül. Fontos, hogy mindig megtaláljuk a kompromisszumot a megfelelő hőelvezetés és a zaj között. Ugyanakkor a ventilátor méreteinek is be kell illeszkedniük a házba. A különösen gyors működési memória gyakran megnövekedett hűtőfelületekkel jár – a hűtő nem szabad ugyanúgy beragadni.
Véletlen hozzáférésű memória (RAM) az egyik leggyorsabb, legegyszerűbb és legolcsóbb módszer az épített számítógép teljesítményének növelésére, mivel ez több rendelkezésre álló tárhelyet biztosít a rendszer számára az adatok ideiglenes tárolására. Szinte minden számítógépes művelet – például több nyitott lap az interneten való szörfözés közben, e-mail írása és összeállítása, az alkalmazások közötti multitasking és az egérmutató mozgatása – a memóriától függ. Még a háttér szolgáltatások és folyamatok, például a rendszerfrissítések is használhatják a RAM-ot, ezért fontos, hogy a lehető legtöbb memória legyen. Minél több tevékenységet végez, annál több memóriára van szüksége.
Az AMD és az NVIDIA gyártói uralják a grafikus kártya piacát. A GPU-k (videokártyák, grafikus feldolgozó egység) a legtöbb grafikus kártyán vannak, gyártótól függetlenül. Ugyanazon GPU-val rendelkező grafikus kártyák mindig hasonlóan gyorsak. A különbségek elsősorban a részletekben rejlenek, például a tárolóberendezésekben, a hűtési rendszerben, a kialakításban, a magasságban stb. Csak akkor, ha szenvedélyes játékosként mélyebben belemerül az ügybe, akkor a teljesítmény kis különbségei, amelyeket például a gyárban történő túlzárással érnek el, szerepet játszanak a vásárlási döntésben. .
Az, hogy melyik kártyát választja, a célokatól és a költségvetéstől függ. A szerencsejáték a felbontásról szól. Minél több pixelt dolgoz fel a GPU, annál finomabb a kép. Ezen felül a képminőség fontos szerepet játszik, amelyet például a textúrák (a felületek ábrázolása szempontjából fontos, mint a köd, víz, textíliák) és a sima élek kiszámításában fejeznek ki. Akciójátékok esetében a frissítési arány végül számít. Ha másodpercenként több képkockát kap, akkor döntő milliszekundum lehet az ellenfeled előtt. Ez is kevésbé ráncos.
Tipp: Ellenőrizze, hogy a képernyője támogatja-e a grafikus kártya által kínált felbontást! Ellenkező esetben a különösen erőteljes grafikus kártya beruházása pénz pazarlás. A három paraméter (felbontás, minőségi beállítások, frissítési gyakoriság) kölcsönösen függ. Időnként kissé csökkenti a felbontást a frissítési gyakoriság javára, más esetekben bekapcsolja a minőségi beállításokat, és másodpercenként néhány kép nélkül végez. A választott beállítás függ a játéktól és az ízétől.